Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 12

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 12 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 12

Hazırlık Çalışması

Yaşadığınız yerde veya yakın çevrenizde aşırı yüksek ya da düşük sıcaklıklar, büyük depremler, kuraklık ve su baskını gibi olaylardan hangisi yaşanmıştır? Böyle bir olayın etkileri nelerdir? Bu konudaki bilgilerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: İstanbul’da yaşayan bir lise öğrencisi olarak, son yıllarda hem şiddetli kış yağışları hem de yaz aylarında yaşanan aşırı sıcak dalgaları gözlemledim. Bu hava olayları, okulların tatil edilmesinden, sağlık sorunlarına ve tarım ürünlerinde verim kayıplarına kadar geniş bir etki yaratmıştır.

Etkinlik

Aşağıdaki fotoğraflarda gösterilen olayların neden meydana gelmiş olabileceğini yorumlayınız. Yorumlarınızı fotoğrafların altlarındaki noktalı yerlere yazınız.

  • Cevap:

Sizce büyük depremler, volkanik patlamalar, uzun süren kuraklık, sıcaklığın çok yüksek veya düşük olması nelere neden olur?

  • Cevap: Büyük depremler ve volkanik patlamalar, can kayıplarına, altyapı yıkımına ve yer değiştirmeye neden olurken, uzun süren kuraklık ve aşırı sıcaklık veya soğukluk, gıda sıkıntısı ve sağlık sorunları gibi ciddi sosyoekonomik sorunlara yol açabilir. Bu tür olaylar aynı zamanda ekosistemleri bozabilir ve biyolojik çeşitliliği azaltabilir.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 12 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!