Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 116

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 116 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 116

Hazırlık Çalışması

Yaşadığınız yerin ya da çevrenizin simgesi hâline gelmiş olan turistik varlıklar hangileridir? Bu konudaki bilgilerinizi defterinize yazınız.

  • Cevap: Şehrin simgesi haline gelmiş olan turistik varlıklar arasında Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii ve Galata Kulesi gibi tarihi yapılar ile Boğaziçi Köprüsü ve İstanbul Boğazı sayılabilir. Ayrıca Kapalıçarşı ve İstiklal Caddesi de şehrin en çok ziyaret edilen yerlerindendir.

Sizce Türkiye denilince ilk akla gelen turistik varlıklar hangileridir?

  • Cevap: Türkiye denilince akla gelen turistik varlıklar arasında Kapadokya’nın peri bacaları, Pamukkale’nin traverten terasları, Antalya’nın plajları, Efes Antik Kenti ve Mardin’in tarihi taş evleri yer alır. Ayrıca İstanbul’daki tarihi yarımadanın ve Ayasofya’nın ünlü silueti de sıklıkla akıllara gelir.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 116 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!