Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 211

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 211 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 211

30. Sulama, gübreleme, ilaçlama ve kaliteli tohum gibi uygulamalardan bilimsel yöntemlerle yararlanılan tarım metoduna intansif (modern) tarım denir. Bu yöntemde doğal koşullara bağımlılık oldukça düşük olduğundan verim çok yüksektir. Yukarıdaki haritada işaretli alanların hangisinde intansif tarım yöntemleri diğerlerine göre daha fazla uygulanmaktadır?

A) I
B) II
C) III
D) IV
E) V

  • Cevap: A

31. Dünyanın önemli pazar alanları, yoğun nüfuslu ya da gelişmiş ülkelerin olduğu alanlardır. Yukarıdaki haritada işaretli alanların hangisi, gelişmişlik düzeyine bağlı olarak önemli pazar alanlarından biri hâline gelmiştir?

A) I
B) II
C) III
D) IV
E) V

  • Cevap: B

Aşağıdaki kontrol listesi, bu bölümde edindiğiniz bilgileri değerlendirebilmeniz amacıyla hazırlanmıştır. Size uygun olan seçeneği işaretleyiniz.

  • Cevap: Kendinize göre doldurabilirsiniz.

11. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 211 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!