Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 34

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 34 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 34

Mermerin hem iç hem dış yapı malzemesi olarak kullanımı çok yaygındır. Hindistan’daki dünyaca ünlü eser Tac Mahal’in yapımında parlak ince damarları olan beyaz mermer kullanılmıştır (Görsel 1.28-29).

Kayaç Döngüsü

Organik oluşumlu kayaçlar dışında kayaçların ana kökenini oluşturan, magmadır. Magmadan çıkan malzemelerin soğuyup katılaşması ile püskürük kayaçlar oluşur. Püskürük kayaçlar ayrışıp ufalanarak tortul hâline gelir. Bu tortullar birikip çimentolaşarak tortul kayaçları oluşturur. Püskürük kayaçlar ya da tortul kayaçların yüksek sıcaklık ve basınç şartlarında değişime uğraması ile başkalaşım kayaçları oluşur Oluşan bu üç kayaç türü ya tekrar ayrışıp çözülerek döngüye devam eder ya da levhaların magmaya batması ile eriyerek magmaya karışır. Meydana gelen bu döngüye kayaç döngüsü denir (Görsel 1.30).

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 34 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!