Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 255

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 255 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 255

Türkiye’de depremler, gerçekleşme sayısı bakımından ilk sırada olmasa da ortaya çıkardığı etkiler bakımından afetler içinde ilk sırada yer alır. Depremlerin en büyük etkisi neden olduğu can kayıplarıdır. Kahramanmaraş’ta 2023 yılı Şubat ayında 50.500* kişinin hayatını kaybettiği deprem Türkiye’de en fazla can kaybı yaşanan deprem olmuştur (Tablo 4.10).

Türkiye’de yaşanan depremlerde binlerce bina kullanılamaz hâle gelmiş, on binlerce insan evsiz kalmıştır. Bunun yanında sanayi ve ticari işletmelerin zarar görmesiyle büyük miktarda ekonomik zararlar meydana gelmiştir. Depremin yaşandığı bölgelerdeki çok sayıda insan başka yerlere göç etmek zorunda kalmıştır. Örneğin 1999 yılında Gölcük merkezli gerçekleşen ve Marmara Depremi adıyla da anılan deprem; Kocaeli, Yalova, Adapazarı ve İstanbul illerimizde büyük yıkıma neden olmuştur. Binlerce konut yıkılmış, Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret merkezi olan bu bölgede çok büyük ekonomik zarar ortaya çıkmıştır. Çok sayıda afetzede bölgeden göç etmek zorunda kalmıştır (Görsel 4.12).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 255 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!