Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 240

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 240 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 240

Konuya Başlarken

Yeryüzünde birçok doğa olayı yaşanmaktadır. Bu doğa olaylarının bazıları sürekli, bazıları da nadiren gerçekleşmektedir. Bunun yanında insanlar da doğal ve beşerî ortamda çeşitli olaylara neden olmaktadır. Doğa olaylarının ve insan faaliyetlerinin bir kısmı, doğal çevreye ve insan yaşamına büyük zararlar verebilmektedir.

1. İnsan yaşamına ve çevreye zarar veren doğal veya insan kaynaklı olaylar neler olabilir?

  • Cevap: İnsan yaşamına ve çevreye zarar veren olaylar arasında doğal afetler olarak depremler, seller, kasırgalar; insan kaynaklı olaylar olarak sanayi kazaları, çevre kirliliği ve orman yangınları sayılabilir.

2. Çevreye veya insan yaşamına zarar veren doğal ve insan kaynaklı olaylar ne tür etkilere yol açmaktadır?

  • Cevap: Bu olaylar insan sağlığını tehdit edebilir, mülk ve altyapıya zarar verebilir ve uzun vadeli ekolojik hasara yol açabilir.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 240 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!