Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 195

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 195 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 195

Göçlerin Nedenleri

İnsanların tarih boyunca yaptıkları göçlerde birçok faktör etkili olmuştur. Bu faktörler, temelde itici ve çekici faktörler olarak sınıflandırılabilir. İnsanların bulundukları yerden gitmelerine sebep olan olumsuzluklar itici faktörler; bir başka yeri seçmelerindeki sebepleri oluşturan, o yerin olumlu özellikleri de çekici faktörler olarak adlandırılır. Göçleri oluşturan bu itici ve çekici faktörler; ekonomik, doğal, siyasi, sosyal ve kültürel nedenli olabilir (Tablo 2.5).

Düşünelim- Tartışalım

Son yıllarda dünyada hangi tür göçler daha çok dikkatinizi çekiyor? Bu göçlerin nedenleri nelerdir? Tartışınız.

  • Cevap: Son yıllarda iklim değişikliği ve savaşlar nedeniyle meydana gelen zorunlu göçler dikkat çekici olmuştur. Bu göçlerin temel nedenleri arasında yaşanabilir alanların azalması, doğal kaynaklara erişimdeki sıkıntılar ve güvenlik sorunları bulunmaktadır.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 195 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!