Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 172

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 172

Arı kovanı şeklindeki bu piramit modeli, doğum ve ölüm oranları düşük olan gelişmiş ülkelerde görülmektedir. Bu tür piramidin görüldüğü ülkelerde nüfus artış hızı düşüktür. Hayat kalitesinin yüksek olması ve sağlık hizmetlerinin gelişmiş olması nedeniyle beklenen yaşam süresi uzundur. Bebek ve çocuk nüfusun toplam nüfus içerisindeki oranı azdır. Hollanda, Japonya, İtalya ve Almanya gibi ülkelerde bu tipte nüfus piramitleri görülür.

Çan şeklindeki bu piramit modeli, doğum oranlarında azalma ve artış dönemlerinin peş peşe geldiği dönemlerin yaşandığı ülkelerde görülmektedir. Nüfus politikaları neticesinde düşen doğum oranları, yeni politikalarla tekrar yükselmiştir. Rusya, Kazakistan, İrlanda ve Cezayir gibi ülkelerde bu tipte nüfus piramitleri görülür.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 172 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!