Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 171

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 171 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 171

Düzgün üçgen şeklindeki nüfus piramididir. Tabanın geniş olması, doğum oranlarının yüksek olduğunu gösterir. Bu tür piramide sahip ülkelerde ölüm oranlarının bütün yaş gruplarında azalmaya başladığı görülmektedir. Nüfus artış hızı ve çocuk nüfusun toplam nüfusa oranı yüksektir. Ortalama yaşam süresi bir miktar uzamıştır. Gana, Gabon, Ürdün gibi ülkelerde bu tipte nüfus piramidi görülür.

Çan şeklindeki nüfus piramididir. Doğum oranları bir dönem düştükten sonra tekrar artmaya başlayan ülkelerde görülmektedir. Ülkelerin gelişme hızları ile paralel olarak nüfus artış hızı, doğum ve ölüm oranları giderek azalmaktadır. Özbekistan, El Salvador, Honduras ve Bangladeş gibi ülkelerde 2020 verilerine göre bu tipte nüfus piramitleri görülür.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 171 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!