Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 168

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 168 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 168

sağlamıştır. Avrupa da nüfusun çok büyük bölümü sanayi faaliyetlerinin etkisi ile şehirlerde toplanmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kesimi, uygun iklim ve yer şekilleri nedeniyle dünyanın en zengin tarımsal bölgelerinden biridir. Ancak burada nüfus ezici bir üstünlükle sanayi, ticaret gibi faaliyetlerin yoğunlaştığı şehirlerde toplanmıştır (Görsel 2.7). ABD’nin doğusu, Güneydoğu Asya kadar olmasa da dünyanın yoğun nüfuslanmış alanlarından biridir. Bu üç belirgin nüfus toplanma bölgesinin yanında; Afrika’da Nil Vadisi ve Nijerya çevresi, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Güney Batı Asya, Amerika kıtasında Meksika çevresi ve Brezilya’nın doğu kıyıları önemli ölçüde nüfus barındıran alanlardır.

Ders İçi Çalışma

Aşağıdaki dünya nüfus yoğunluğu haritasında numaralanmış bazı alanlar gösterilmiştir. Haritada verilen alanların sık ya da seyrek nüfuslu olmasının nedenlerini tablodaki ilgili alanlara yazınız.

  • Cevap:

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 168 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!