Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 120

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 120

Örnek: Aşağıda, Uşak’ın aylık ortalama sıcaklık verileri ile bu verilerden yararlanılarak elde edilen Uşak ili aylık ortalama sıcaklık grafiği verilmiştir. Ayrıca grafikteki bilgiler doğrultusunda, sıcaklık ortalamalarının Uşak’a etkisine dair çıkarımlarda bulunulmuştur.

Uşak’ın aylık ortalama sıcaklık dağılımına bakıldığında kış aylarında sıcaklık ortalamasının 0°C’nin altına düşmediği görülür. Bu durum, kış mevsiminde kar yağışlarının görülme sıklığını azaltır. Zirai don yaşanma ihtimalini zayıflatır. Yaz mevsiminde, sıcaklık ortalamasının çok yüksek olmaması buğday gibi tarım ürünlerinin hasadının sıcaklık ortalamasının yüksek olduğu illere göre gecikmesine neden olur.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!