Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 35

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 35

UYGULAMA

Aşağıdaki şekillerde Güneş ışınlarının dik açıyla düştüğü bazı enlemler gösterilmiştir. Aydınlanma çemberinin teğet geçtiği enlemleri bularak şekillerdeki karanlık olması gereken kısımları tarayınız.

  • Cevap:

UYGULAMA

Aşağıda farklı yarım kürelerde yer alan İstanbul (Türkiye) ve Santiago’da (Şili) ocak ayında (2017) meydana gelen iki farklı olaydan bahsedilmiştir. Haber metinlerini okuyarak aşağıdaki soruyu cevaplayınız.

  • Cevap: Aynı tarihte Santiago’da aşırı sıcaklardan dolayı orman yangınları yaşanırken, İstanbul’da ise soğuk hava ve kar yağışı etkili olmaktadır. Bu durumun sebebi eksen eğikliğidir. Eksen eğikliğinden dolayı aynı tarihlerde farklı yarım kürelerin orta kuşağında yer alan ülkelerde zıt mevsimler yaşanır. Ocak ayında ülkemizde kış mevsimi yaşanırken, güney yarımkürenin orta kuşağında yer alan ülkelerde ise yaz mevsimi etkili olmaktadır.

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 35 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!