Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 19

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 19 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 19

Coğrafya, insan ve doğal çevre arasındaki etkileşimi inceleyen bilimdir. Doğal çevre; en geniş boyutları ile litosfer, hidrosfer, atmosfer ve biyosferden meydana gelir (Şema 1.1).

Yer kabuğu ve onun üzerinde bulunan yeryüzü şekilleri (dağ, ova, plato vb.), kayaçlar ve kayaçla- rın ayrışmasıyla meydana gelen topraklar litosferi; okyanuslar, denizler, göller ve akarsular gibi yer kabuğu üzerinde bulunan su kaynakları da hidrosferi oluşturur. Yer altı suları ile bu suların yüzeye çıktığı kaynaklar su kürenin bir parçasıdır. Atmosfer ise Dünya’yı çepeçevre saran çeşitli özellikteki gazlardan oluşur. Canlıların yaşamsal faaliyetlerini sürdürdüğü ve yayılış gösterdiği litosfer, hidrosfer ve atmosferden meydana gelen coğrafi yeryüzüne de biyosfer adı verilir (Görsel 1.9).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 19 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!