Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 87

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 87 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 87

Aşağıdaki grafiklerde Türkiye’de türlerine göre kara yolu uzunlukları ile motorlu kara yolu taşıt sayıları gösterilmiştir.

Verilen grafiklerden ve ön bilgilerinizden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Belirtilen yıllarda kara yolu uzunlukları ve kullanılan taşıtların farklı şekilde değişim göstermesi ulaşımda ne tür sonuçlar ortaya çıkarmıştır?

  • Cevap: Kara yolu uzunluklarının zaman içinde artması ve taşıt sayılarının da sürekli yükselmesi, Türkiye’de trafik yoğunluğu ve ulaşım ağının genişlemesi gibi sonuçlar doğurmuştur; bu durum hem trafik sıkışıklığını artırmış hem de daha fazla bölgeye ulaşım imkanı sağlamıştır.

2. Türkiye’de kara yolu ulaşımının gelişimi ve bu gelişimin ülkenin kalkınmasına etkileri konusunda çıkarımlarda bulununuz.

  • Cevap: Türkiye’de kara yollarının uzunluğunun ve taşıt sayısının artması, ekonomik büyümeyi destekleyerek ticaretin ve insanların hareketliliğinin artmasına katkı sağlamış, böylece ülkenin kalkınmasına olumlu etkilerde bulunmuştur.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 87 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!