Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 29

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 29

Küresel Isınma ve İklim Değişikliğinin Etkileri

Sıcaklık artışının tetiklediği iklim değişikliği birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Dünya’daki sistemlerin birbirleri ile etkileşimi düşünüldüğünde bu sorunların daha da karmaşık bir hâl alacağı söylenebilir.

Atmosferdeki sera gazları ile aerosol emisyonlarının artması ve arazi kullanımındaki değişiklikler küresel ısınmaya, küresel ısınma da iklim sisteminde değişime neden olmaktadır. İklim sistemindeki değişiklikler ise doğal ve beşerî çevreyi olumsuz etkilemektedir. Artan sıcaklıklar, su döngüsündeki bozulmalar, deniz seviyesinin yükselmesi, ekstrem doğa olaylarının artması, su rezervlerinin azalması ve biyoçeşitlilik kaybı çevre üzerindeki bu olumsuzluklara örnek verilebilir (Görsel 1.5).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 29 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!