Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 24

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 24 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 24

Büyük Okyanus’un doğu kıyılarında 2013 yılı Kasım ayında başlayan ve “süper tayfun” olarak adlandırılan Haiyan kasırgası, başta Filipinler olmak üzere Güneydoğu Asya’daki birçok ülkeye zarar vermiştir. Hızı saatte 315 km’yi bulan kasırgada 6.340 kişi yaşamını yitirmiş, Filipinler’in Doğu Visayas Bölgesi’nde bulunan Tacloban şehrinin %75’i haritadan silinmiştir. Aynı zamanda bu afet, 2,8 milyar dolarlık maddi kaybın yanı sıra binlerce ağacı yerinden sökerek karbon salınımında artışa ve doğal yaşamın ciddi anlamda zarar görmesine neden olmuştur.

1. Haiyan kasırgası, bölgede sosyal ve kültürel anlamda ne tür sorunlara yol açmış olabilir?

  • Cevap: Haiyan kasırgası, bölgedeki sosyal ve kültürel yapıda ailelerin ve toplulukların parçalanmasına, geleneksel yaşam tarzlarının ve toplumsal bağların zayıflamasına yol açmış olabilir.

2. Filipinli yetkililer, yaşanan afetin etkilerini azaltmak için kasırga öncesinde hangi önlemleri alabilirdi?

  • Cevap: Filipinli yetkililer, kasırga öncesinde erken uyarı sistemlerini güçlendirerek ve acil tahliye planlarını hazırlayarak halkı tehlike konusunda bilgilendirebilir ve afetin etkilerini azaltma konusunda önlemler alabilirdi.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 24 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!