Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 214

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 214 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 214

DERS DIŞI UYGULAMA

Amaç: Çevre sorunlarının çözümüne katkı sağlayabilme.

Kazanım: 12.4.2. Farklı gelişmişlik düzeyine sahip ülkelerin çevre sorunlarının önlenmesine yönelik politika ve uygulamalarını karşılaştırır.

Çevre sorunlarının önlenmesinde insana düşen sorumluluğa yer verilir.

Alan Becerileri: Coğrafi Sorgulama Becerisi

Yöntem-Teknik: Proje Temelli Öğrenme

Yönerge: Sürdürülebilir çevre konusunda özgün bir proje tasarlayınız. Projenizi bireysel veya grup olarak yapabilirsiniz. Projenizi hazırlarken aşağıdaki aşamaları göz önünde bulundurunuz.

1. Adım: Çevre ile ilgili ne tür bir uygulama yapmak istediğinizi belirleyiniz. Bu uygulama; karbon salınımını azaltma, geri dönüşüm, enerji tasarrufu, çevre ile uyumlu ekonomi modeli vb. konularda olabilir. Yapacağınız çalışma konusunda size ve yakın çevrenize en uygun olanı seçmeye özen gösteriniz.
2. Adım: Projenizi hangi bilimsel yönteme göre oluşturacağınızı belirleyiniz.
3. Adım: Uygulamanız konusunda bilimsel dokümanlar, genel ağ siteleri, kurumlar, ilgili kişiler vb. kaynaklardan bilgi toplayınız. Projenizin coğrafya dışındaki bilimlerle bağlantılı olduğunu unutmayınız.
4. Adım: Topladığınız bilgilerden bilimsel nitelikte olanları kullanarak çevre uygulamanızı tasarlayınız. Hazırlayacağınız uygulamanın yeni ve özgün olmasına dikkat ediniz.
5. Adım: Tasarladığınız çevre uygulamanızla ilgili denemeler yaparak süreci kayıt altına alınız. Bu aşama, projenizi tasarlarken yapılan hataları da görmenizi sağlayacaktır. Projenizin uygulanabilir olduğuna karar verinceye kadar denemelerinize devam ediniz.
6. Adım: Elde ettiğiniz sonuçları metin, grafik, tablo, harita, görsel vb. şekilde kaydediniz.
7. Adım: Projenizin tüm aşamalarıyla ilgili bilimsel sıralamaya uygun şekilde (projenizin adı ve amacı, giriş, yöntem, bulgular, tartışma ve sonuçlar, kaynakça) bir rapor hazırlayınız.
8. Adım: Hazırladığınız projenin sunumunu gerçekleştiriniz.

  • Cevap: Proje temamı yerel topluluklar için yenilenebilir enerji kullanımını teşvik eden ve karbon salınımını azaltmayı amaçlayan “Güneş Enerjisi Entegrasyonu” olarak belirledim. Projem, bilimsel yöntem olarak kapsamlı bir literatür taraması ve alan çalışmalarını içerecek, böylece güneş enerjisi teknolojilerinin verimliliğini ve uygulanabilirliğini test edeceğim. Sunumda, güneş paneli kurulumlarının sonuçları, maliyet analizi ve çevresel etki değerlendirmesi gibi bulguları içeren detaylı grafikler ve analizler kullanarak projemin etkinliğini ve sürdürülebilirliğini vurgulayacağım.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 214 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!