Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 192

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 192 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 192

3.9. ARA DEĞERLENDİRME

AB ülkeleri, Ukrayna-Rusya arasında yaşanan savaş (2022) nedeniyle petrol ve doğal gaz akışının aksama ihtimaline karşı alternatif enerji kaynakları aramaya başladı. Bu kapsamda AB, enerji arz güvenliğini sağlamak amacıyla dünyadaki ispatlanmış petrol ve doğal gaz rezervlerinin yaklaşık yarısını elinde bulunduran Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerine yöneldi.

Verilen bilgilerden ve haritadan yararlanarak 1,2 ve 3. soruları cevaplayınız.

1. Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya ülkeleri arasındaki enerji ticaretinin boru hatlarıyla gerçekleşmesi durumunda hangi ülkelerin jeostratejik önemi artacaktır?

  • Cevap:

2. Jeostratejik önemi artan ülkeler ile AB, Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinin siyasi ilişkilerinin seyri hakkında neler söylenebilir? Örneklerle açıklayınız.

  • Cevap:

3. Orta Doğu ve Orta Asya’daki enerji kaynaklarının deniz yoluyla AB’ye taşınma yoğunluğunun artması durumunda hangi su yollarının jeostratejik önemi daha fazla artacaktır?

  • Cevap:

4. Ülkelerin doğal kaynaklar yönünden zengin olması, ekonomik kalkınmanın gerçekleşmesinde yeterli midir? Açıklayınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 192 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!