Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 16

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 16

Dünyada her yıl yaklaşık bir milyon deprem meydana gelmekte ancak bunların çok az bir kısmı hissedilmektedir (Grafik 1.1). Etkileri hissedilen ve büyüklüğü 7’nin üzerinde olan yıllık ortalama 20 büyük depremin bir kısmı ise önemli can ve mal kayıplarına neden olabilmektedir. Depremler, ani ve kısa sürede gerçekleştikleri için insanlar üzerinde büyük bir şok etkisi uyandırmakta ve bu yönüyle diğer ekstrem doğa olaylarından ayrılmaktadır.

Yeryüzünde depremlerin yoğun olarak görüldüğü alanlar üç ana kuşak oluşturur. Bunlar; Pasifik Deprem Kuşağı, Atlantik Deprem Kuşağı ve Akdeniz-Himalaya Deprem Kuşağı’dır. Bu kuşaklarda farklı zamanlarda büyük depremler meydana gelmiştir (Harita 1.1).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 16 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!