Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 14

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 14 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 14

Uygulama

Aşağıdaki şekilde ekstrem durumları ortaya çıkaran bazı doğal süreçlerin birbiriyle olan ilişkisi gösterilmiştir. Şekildeki okların kalınlığı ve yönü bir doğal sürecin diğer süreç üzerindeki etkisini ifade etmektedir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Doğal süreçlerin birbiriyle olan ilişkisinde eksik bırakıldığını düşündüğünüz okları, kalınlık ve yönlerine dikkat ederek şekil üzerine çiziniz.

  • Cevap:

2. Aşağıda verilen boşluğa doğal süreçlerin birbirini etkilemesini açıklayan kısa bir metin yazınız.

  • Cevap: Doğal süreçler birbiriyle iç içe geçmiş bir sistem içinde etkileşim içindedir; örneğin, ağır yağışlar toprak erozyonunu artırarak heyelan riskini yükseltebilir. Volkanik aktiviteler atmosferdeki partikül seviyesini değiştirerek iklim kalıplarını ve dolayısıyla hidrolojik döngüyü etkileyebilir.

3. Metninizi destekleyen görseller bularak aşağıdaki boşluğa yapıştırınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 14 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!