Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 102

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 102 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 102

Ülke sınırları içinde yürütülen ticari faaliyetler, iç ticaret kapsamında değerlendirilir. Türkiye, bu ticaret türünde son derece hareketli bir ülkedir. İç ticarete yönelik her türlü alım satım işleri; toptancı hali, borsa, pazar, fuar, panayır, AVM, büyük mağazalar gibi merkezlerde yapılır. Bu tür merkezlerin yoğun olarak bulunduğu büyük şehirler, ticari gelişmişlik bakımından önemli bir yere sahiptir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Yaşadığınız yerde bulunan ticaret merkezleri, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri karşılayabilecek düzeyde midir? Düşüncelerinizi örneklerle açıklayınız.

  • Cevap: İstanbul’da, Kapalıçarşı’dan modern alışveriş merkezlerine kadar çeşitlilik gösteren ticaret merkezleri, geniş bir ürün yelpazesi sunarak hemen her türlü ihtiyacı karşılayabilecek düzeydedir. Örneğin, elektronikten giyime, gıdadan hediyelik eşyaya kadar pek çok farklı ürünü bulmak mümkündür.

2. Türkiye’de çok hareketli bir iç ticaret oluşmasında hangi faktörlerin etkisinden söz edilebilir?

  • Cevap: Türkiye’de iç ticaretin hareketliliğinde nüfusun genç ve tüketim odaklı yapısı ile coğrafi konumunun doğu-batı ticaret güzergahları üzerinde olması önemli faktörler arasındadır.

3. E-ticaret, ürün ve hizmetlerin tüketicilere genel ağ ortamında sunulduğu ticaret türüdür. Buna göre

a) İhtiyaç duyduğunuz ürünleri bu şekilde temin etme yolunu tercih ettiniz mi? Neden?

  • Cevap: E-ticaretin kullanıcı odaklı, zaman ve mekan sınırlamalarından bağımsız bir alışveriş imkanı sunması nedeniyle, ihtiyaç duyduğum ürünleri çevrimiçi olarak temin etmeyi tercih ediyorum.

b) Bu ticaret türünün avantaj ve dezavantajları ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: E-ticaretin avantajları arasında 24/7 erişilebilirlik ve geniş ürün yelpazesi bulunurken, dezavantajları arasında ise fiziksel olarak ürünü deneyimleyememe ve bazen uzun teslimat süreleri yer alabilir.

12. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 102 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!