Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 98

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 98 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 98

5. Aşağıdaki haritada bazı yerler numaralandırılarak gösterilmiştir. Engebeli yerlerde köprü, tünel ve viyadük yapımı ve yolların virajlarla uzatılmasından dolayı yol yapım masrafları artmaktadır. Buna göre hangi alanlarda aynı kalite ve uzunluktaki yolların yapımı daha pahalıya mal olur?

A) I ve II
B) I ve III
C) II ve III
D) II ve IV
E) III ve IV

  • Cevap:

6. Türkiye genelinde İstanbul Limanı, ithalat ve ihracatta ilk sırada yer almaktadır.
Bu durum öncelikle;
I. iş gücünün fazla olması,
II. iklim koşullarının elverişli olması,
III. büyük bir pazara sahip olması,
IV. sanayisinin gelişmiş olması
etmenlerinden hangileriyle ilgilidir?

A) I ve II
B) I ve III
C) II ve III
D) II ve IV
E) III ve IV

  • Cevap:

7. Aşağıdaki haritada bazı yerler numaralandırılarak gösterilmiştir. Bir sanayi kuruluşunun kurulacağı yerin belirlenmesinde ulaşım koşulları göz önünde bulundurulacaktır. Bu yere ham maddeler deniz ve demir yoluyla ulaştırılacaktır. Ulaşım koşulları göz önünde bulundurulursa bu sanayi kuruluşunun hangi alanlarda kurulması beklenmez?

A) I ve II
B) I ve III
C) II ve III
D) II ve IV
E) III ve IV

  • Cevap:

8. Aşağıdaki haritada bazı yerler numaralandırılarak gösterilmiştir. Türkiye’de kara yollarının uzanışında doğal etmenler önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle dağların önemli bir kısmının doğu-batı doğrultusunda uzanması, bazı yerlerde kıyı ile iç kesimler arasındaki ulaşımı olumsuz yönde etkilemiştir. Buna göre hangi alanlarda dağların uzanış yönü, kıyı ile iç kesimler arasında önemli bir engel oluşturmaz?

A) I
B) II
C) III
D) IV
E) V

  • Cevap:

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 98 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!