Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 65

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 65 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 65

Hazırlık Çalışması

Yaşadığınız yerde ön plana çıkan ekonomik etkinlikler hangileridir? Bu etkinliklerin geliştirilmesi için neler yapılması gerekir? Bu konudaki düşüncelerinizi sınıfta söyleyiniz.

  • Cevap: İstanbul’da ekonomik etkinlikler arasında öne çıkanlar, turizm, ticaret ve sanayidir. Bu etkinliklerin geliştirilmesi için altyapı yatırımlarının artırılması ve teknolojik inovasyona yatırım yapılması gerekir.

Türkiye’de bölgeler arasında kalkınma düzeyi bakımından ortaya çıkan eşitsizlikleri gidermeniz istenseydi hangi yörelerde, neler yapardınız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde eğitim ve sağlık hizmetlerine erişimi artırmak ve bu yörelerin doğal ve kültürel kaynaklarını değerlendirerek turizm ve tarım sektörlerini güçlendirmek öncelikli adımlar olurdu. Ayrıca, bölgesel teşvikler ve yerel girişimciliği destekleyici politikalarla bu bölgelerdeki ekonomik faaliyetleri çeşitlendirmek ve sürdürülebilir istihdam yaratmak üzerine çalışmalar yapardım.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 65 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!