Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 215

“12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 215 Gün Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 215

– Kontrolsüz kentleşme
– Kontrolsüz turizm etkinlikleri
– Aşırı avlanma
– Kaçak avlanma
– Koruma derecesini azaltan mülkün hukuki statüsünün değiştirilmesi
– Koruma politikası eksikliği;
– Tarihî eser kaçakçılığı

Dünya Miras Listesi’nde yer alan varlıklar, eşsiz özelliklere sahiptir. Bunların korunması ve gelecek nesillere tahrip olmadan aktarılması insanlık görevidir.

Ders Dışı Etkinlik

Genel ağdan yararlanarak Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve tehlike altında bulunan varlıklarla ilgili bir metin hazırlayınız. Metinde bu varlıkların nasıl korunabileceğiyle ilgili görüşlerinizi belirtiniz ve metni sınıfta okuyunuz.

  • Cevap: Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve tehlike altında bulunan varlıklar, kültürel ve doğal mirasın önemli örnekleridir. Bu varlıkların korunabilmesi için yerel ve ulusal yönetimlerin, uluslararası işbirliği ve finansal destekle koruma çalışmalarını sürdürmeleri, bilinçlendirme faaliyetleri yoluyla kamuoyunu çevre koruma konusunda eğitmeleri ve yerel toplulukların aktif katılımını teşvik etmeleri gerekmektedir.

Ders Dışı Etkinlik

Aşağıdaki görselde Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Everglades (Evırgleydıs) Ulusal Parkı’ndan bir görünüm yer almaktadır. Bu ekosistemin neden tehdit altında olduğunu araştırınız. Çalışmanızda genel ağdan ve yabancı kaynaklardan da yararlanınız. Bu ortamı tehdit eden olayların, küresel etkileriyle ilgili görüşlerinizi sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Everglades Ulusal Parkı, özellikle su kaynaklarının düzensiz kullanımı, kentsel gelişme ve tarım faaliyetleri nedeniyle tehdit altındadır. Bu ekosistemin korunması, bölgesel ve küresel su yönetimi politikalarının gözden geçirilmesi ve doğal yaşam alanlarının sürdürülebilir kullanımıyla ilgilidir.

12. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 215 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!