Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 69

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 69 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 69

İzmir, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Kayseri, Van, Şanlıurfa, Zonguldak, Kırklareli, Iğdır, Niksar, Soma, Alanya, Sarıkamış, Bandırma, İskenderun, Perşembe, Kadirli ve Eğirdir şehirlerinin işlevsel özellikleri ile ilgili bir araştırma yapınız.

  • Cevap:

Öncelikle, İzmir, Türkiye’nin en büyük 3. şehri ve Ege Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Bursa ise, Türkiye’nin en büyük 4. şehri ve Marmara Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Antalya ise, Türkiye’nin en büyük 5. şehri ve Akdeniz Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Diyarbakır ise, Türkiye’nin en büyük 6. şehri ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Kayseri ise, Türkiye’nin en büyük 7. şehri ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Van ise, Türkiye’nin en büyük 8. şehri ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Şanlıurfa ise, Türkiye’nin en büyük 9. şehri ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Zonguldak ise, Türkiye’nin en büyük 10. şehri ve Karadeniz Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Kırklareli ise, Türkiye’nin en büyük 11. şehri ve Marmara Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Iğdır ise, Türkiye’nin en büyük 12. şehri ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Niksar ise, Türkiye’nin en büyük 13. şehri ve Karadeniz Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Soma ise, Türkiye’nin en büyük 14. şehri ve Ege Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Alanya ise, Türkiye’nin en büyük 15. şehri ve Akdeniz Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Sarıkamış ise, Türkiye’nin en büyük 16. şehri ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Bandırma ise, Türkiye’nin en büyük 17. şehri ve Marmara Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. İskenderun ise, Türkiye’nin en büyük 18. şehri ve Akdeniz Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Perşembe ise, Türkiye’nin en büyük 19. şehri ve Karadeniz Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir. Kadirli ise, Türkiye’nin en büyük 20. şehri ve Akdeniz Bölgesi’nin merkezi olarak bilinir.

11. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!