Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 199

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 199 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 199

UYGULAMA

Aşağıdaki tabloda Somali ve Fransa ile ilgili 2015 yılına ait bazı bilgiler verilmiştir. Buna göre bahsedilen ülkelerde tarım ve ekonomi ilişkisine dair neler söylenebilir?

  • Cevap:

Tablodaki verilere göre, Somali’nin ekonomisinin büyük bir kısmı tarım sektöründen oluşurken, Fransa’nın tarım sektörü ekonomide daha küçük bir paya sahiptir. Bu, Somali’nin tarım sektöründe daha fazla işgücüne ve kırsal nüfusa sahip olduğunu gösterirken, Fransa’nın tarım sektöründe daha fazla teknoloji ve sermayeye sahip olduğunu göstermektedir.

Ayrıca, Somali’nin tarım sektörü GSYİH’nın büyük bir kısmını oluştururken, Fransa’da tarımın GSYİH oranı oldukça düşüktür. Bu, Fransa’nın tarım sektöründe daha fazla verimlilik ve katma değer yaratma yeteneğine sahip olduğunu gösterir.

Ancak, Somali’nin tarım sektörü daha az gelişmiş olduğu için tarım geliri, GSYİH’nın sadece küçük bir bölümünü oluştururken, Fransa’nın daha gelişmiş tarım sektörü daha yüksek bir tarım geliri üretmektedir.

Bu nedenle, Somali’de tarım sektörünün geliştirilmesi ekonomik büyümeye önemli bir katkı sağlayabilirken, Fransa’da tarım sektörü daha fazla verimlilik ve katma değer yaratma potansiyeliyle birlikte korunmalı ve desteklenmelidir.

11. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!