Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 265 Cevapları Gün Yayınları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 265 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 265 Cevapları Gün Yayınları

Ders Dışı Etkinlik

a) Hangi tür atıkların çevreye ne tür zararlar verdiğini,
b) Atıkların bu zararlarından nasıl korunacağını,
c) Geri dönüşümün çevreyi korumaya
Etkilerini içeren bir metin hazırlayınız. Hazırladığınız metni sınıfta sununuz.

  • Cevap:

İnsan sağlığı açısından temizlik son derece önemlidir. Çünkü sağlık, temizlik üzerine kuruludur. Temizliğin olmadığı yerde sağlıklı yaşamaktan söz edilemez. Temizliğin sağlanması da kişisel ve çevresel olarak ikiye ayrılır. Kişisel temizlik kişinin kendi öz benliği için yapacağı fiziksel temizliktir.

Çevre temizliği ise insanların çevrelerini temiz kullanmasıyla sağlanır. Eğer bu sağlanamazsa kirlilik oluşur. Çevre kirliliği ise bütün insanlığı ve beraberinde dünyayı tehdit eder. Çevre kirliliği, birçok açıdan gerçekleşir.

Hava kirliliği, su kirliliği, gürültü kirliliği, ışık kirliliği, ses kirliliği çevre kirliliklerinden bazılarıdır. Bu kirlilikler topyekun çevre kirliliğini oluşturur. Çevrenin temiz tutulması, bu farkındalığın sağlanması ve önlemler alınması her şeyde olduğu gibi yine insanların elindedir.

İnsanlar isterlerse çevre kirliliğini önleyebilirler. Bu evlerimizde mutfaklarımızdan başlayan bir serüven olarak odalarımıza yayılan ve orada oturduğumuz site, sokak, mahalleye yayılan ve ilçe kültürü haline gelip şehrin adını ön plana çıkaran ve ülkeyi etkileyen ve dünyanın havasını değiştiren bir hareket olabilir.

Mutfakta çöplerin geri dönüşüme uygun istiflenmesi, o çöplerin buna uygun toplanması ve tesislere taşınması, tesislerde işlenmesi ve geri dönüşümün sağlanması hem ülke enerji ve ekonomi politikalarına hem de aile bütçesine oldukça yararlıdır. En ufak temizlik hareketleri, çok büyük ve etkili sonuçlar alınabilen olaylara bu bilinçle dönüşebilmektedir.

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 265 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!