Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 259 Cevapları Gün Yayınları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 259 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 259 Cevapları Gün Yayınları

Bu plan küresel ısınma, orman (Fotoğraf 4.29) ve su kaynakları ile tarım alanlarının korunması ve sürdürülebilir gelişimini sağlamaya yöneliktir. Doğal kaynak kullanarak hem yerel hem de küresel sorunların bir kısmı çözülmeye çalışılmaktadır.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Projesi’nde uygulanan çevre planının hazırlanmasının gerekçeleri şöyle belirtilmektedir:
• Planlama Bölgesi’nin hedef ve stratejilerini belirlemek,
• Koruma-kullanma dengesini kurmak,
• Farklı temel ekonomik sektörlerin gelişme hedeflerini, sürdürülebilirlik bağlamında sağlıklı bir çevrede geliştirmek,
• Çevreyi sürdürülebilir kılma ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak üzere arazi kullanım kararlarını belirlemek, kentsel ve kırsal gelişmeleri değerlendirmek ve yönlendirmek,
• Planlama Bölgesi’nin doğal, tarihsel ve kültürel değerlerini korumak,
• Alt ölçeklerde hazırlanacak her türde fiziki ve sosyoekonomik plan ve projelere esas oluşturacak planlama kararlarını oluşturmaktır.
Buna göre bir bölgede doğal kaynakların kullanılmasında mutlaka çevre planlaması yapılmalıdır. Aksi takdirde yeryüzünün önemli bir kısmında yaşanan çevre kirliliği, doğal kaynakların verimsiz kullanımı, çevre tahribatı, doğal kaynakların hızla tükenmesi gibi çevre felaketleri yaşanmaya devam edecektir.

Ders Dışı Etkinlik

Yaşadığınız çevreye bir organize sanayi bölgesi kurulacağını düşününüz. Bu bölgenin kuruluş yeri için nereyi, neden seçerdiniz? Bu seçiminizde nelere dikkat ederdiniz? Bu konuları içeren ve 50 sözcüğü geçmeyen bir metin hazırlayınız. Hazırladığınız metni sınıfta sunduktan sonra ürün dosyanızda saklayınız.

  • Cevap: Ben olsam hem enerji kaynaklarına hem de ham maddeye  yakın yere kurardım. Böylece masraflar aza inmiş olurdu. Bunun yanında ulaşımın da çıkacak ürünlerin verilecek hizmetlerin de daha iyi olması için ulaşım imkanlarının gelişmiş olacağı bir yer seçmek mantıklı olurdu.

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!