Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 233 Cevapları Gün Yayınları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 233 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 233 Cevapları Gün Yayınları

NATO’nun neden kurulduğunu ve ülkemizle bu örgüt ,arasındaki ilişkiyi araştırınız. Elde ettiğiniz verileri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: NATO, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü olarak 1949 yılında İkinci Dünya Savaşı’nın ekonomik ve askeri sorunlarının üzerine kurulmuştur. NATO, askeri bir örgüt olarak faaliyet göstermektedir. NATO’ya üye olan ülkeler arasında Türkiye de bulunmaktadır. NATO, askeri bir örgüt olarak üye olan ülkelerin güvenliğini sağlamak için kurulmuştur. NATO’ya üye olan ülkelerin askeri işbirlikleri ve stratejik ortaklıkları bulunmaktadır. Ülkemizle NATO arasındaki ilişki askeri iş birliği olarak ortaya çıkmaktadır. Türkiye 1952 yılında kesin olarak NATO’ya üye olmuştur. Bu askeri iş birliği günümüzde de devam etmektedir. Bu nedenle ülkemizin birçok yerinde NATO askeri üssü bulunmaktadır.

Sizce ülkeler, neden uluslararası örgütlere üye olmaktadır?

  • Cevap: Uluslararası organizasyon ya da uluslararası kuruluş veya uluslararası örgüt, uluslararası üyelere veya üyelik sistemine, kapsama ya da varlığa sahip kuruluşlar için kullanılan bir isim olup, uluslararası sivil toplum kuruluşu ve hükûmetler arası örgüt şeklinde iki ana türdedir. Dünyada diğer ülkelerle ekonomik siyasi ve kültürel iş birliği yaparak yerel çıkarların korunması amacıyla örgütlere üye olunur.

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!