Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevapları Gün Yayınları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 226 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevapları Gün Yayınları

Başlıca tarım tekniklerinin hangileri olduğunu araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap:
İntansif (Yoğun) Tarım
Birim alandan alınan verimin yüksek olduğu tarım yöntemidir. Makine kullanımı yaygındır, sulama, gübreleme yoğun olarak yapılır. Üretim doğal koşullara bağlı değildir. Gelişmiş ülkelerde yaygındır.(Belçika, İsrail, Hollanda, İsveç vb.) Türkiye’de  Çukurova, Güney Marmara, Kıyı Ege, Trakya’da intansif tarım yapılır.
Ekstansif (Yaygın) Tarım
Birim alandan alınan verimin düşük olduğu, insan emeğine ve hayvan gücüne dayanan tarım yöntemidir. Tarımsal üretim, iklim koşullarına bağlıdır. Üretimde yıllara göre dalgalanmalar olur. Makine kullanımı ve sulama azdır.
Nadas (Kuru) Tarım
Toprağın bir yıl sürülüp ertesi yıl boş bırakılması şeklinde uygulanan tarım yöntemidir. Sulama imkanlarının yetersiz olduğu kurak ve yarı kurak bölgelerde uygulanan bu yöntemin amacı; toprağın, nemini almasını sağlamaktır. Verimin düşük olduğu bu tarım yönteminde, iki yılda bir ürün alınır ve üretim doğal koşullara bağlıdır.

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!