Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 223 Cevapları Gün Yayınları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 223 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 223 Cevapları Gün Yayınları

Banff (Benf) Millî Parkı (Kanada)

Kanada’nın en eski millî parklarından biri olan Banff (Fotoğraf 3.48), buzulların etkisinde kalmış bir alandır. Buzullarla beslenen nehirler, buzul gölleri ve Kayalık Dağları’ndaki buzullar, bu alandaki doğal alanlardandır.

Serengeti Millî Parkı (Tanzanya)

Serengeti (Fotoğraf 3.49), Tanzanya’nın en eski ve en popüler millî parkıdır. Bu park, aynı zamanda Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Bu bölge antilop, fil, zürafa, aslan ve leopar gibi çok sayıda hayvanın doğal yaşam alanıdır. Bu park alanı, aynı zamanda çok sayıda hayvanın göç yolları üzerinde bulunmaktadır.

Torres del Paine (Turıs del Peyn, Şili)

Torres del Paine (Fotoğraf 3.50), Güney Amerika’nın en muhteşem millî parklarından biri olarak kabul edilir. Yüksekliği üç bin metreyi bulan dağlar, buzullar ve fiyortlar bu park alanının sınırlarında bulunmaktadır. Parkın büyük bir bölümü, buzullarla kaplıdır ki bunların en ünlüsü Grey Buzulu’dur. Granitten oluşan üç masif tepe, bu park alanında yer almaktadır. Burada birçok endemik hayvan türü bulunmaktadır.

İsviçre Millî Parkı (İsviçre)

Bu millî park (Fotoğraf 3.51), İsviçre’nin doğusunda Engadin (Engedin) Vadisi’nde yer alır. İsviçre Millî Parkı’nda Alpin çayırlar ve ormanlar, başlıca bitki örtüsünü; dağ keçileri ve geyikler ise başlıca hayvan topluluklarını oluşturur.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 223 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!