Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları Gün Yayınları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 124 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları Gün Yayınları

10. Anason

Çimlenme ve büyüme döneminde suya ihtiyaç duyan anason (Fotoğraf 2.80), sıcak ortamlarda daha iyi gelişmektedir. Özellikle çiçeklenme döneminde güneşli ve sıcak bir hava ister. Burdur (Grafik 2.27), anason üretiminde ilk sıradadır. Bu ili Denizli izlemektedir.

11. Yer Fıstığı

Sıcak iklim bitkisi olan yer fıstığının (Fotoğraf 2.81), su ihtiyacı fazladır. Bu nedenle ülkemizde yer fıstığı sulamayla üretilmektedir. Gevşek yapılı ve kumlu topraklar, yer fıstığı üretimine daha elverişlidir. Türkiye’de yer fıstığı üretiminin büyük bir kısmı Akdeniz’in kıyı kesiminde gerçekleştirilir. Adana ili (Grafik 2.28), toplam üretimin yarıdan fazlasını karşılamaktadır. Üretim miktarı bakımından bu ili Osmaniye izler.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!