Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 231

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 231 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 231

Prof. Dr. Ahmet Mete IŞIKARA

Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, 22 Ekim 1941 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. 1954 yılında Mersin Lisesinden, 1964 yılında İstanbul Üniversitesi Jeofizik Bölümünden mezun oldu. 1972 yılında doktorasını tamamladığı aynı üniversitede 20 yılı aşkın görev yaptı. 1985 yılında Boğaziçi
Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünde Jeofizik Mühendisliği Ana Bilim Dalında Bölüm Başkanı olarak göreve başladı. O zamanların Kandilli Rasathanesi dâhilinde kurulan yeni enstitünün de Jeofizik Ana Bilim Dalı Kurucu Başkanı bizzat kendisi oldu. Bu görevi 1999 yılına kadar sürdüren Işıkara, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünde ilk yer bilimci doktora öğrencilerini yetiştirdi. 1999 Marmara Depremi sonrası, Kandilli Rasathanesi dâhilinde oluşturduğu “Afete Hazırlık Eğitim Birimi” kapsamında 7’den 70’e toplumun her kesimini deprem konusunda bilinçlendirmek için büyük çaba sarf etti. Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, 21 Ocak 2013 tarihinde hayata gözlerini yumdu.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 231 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!