Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 243

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 243 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 243

FIRMS KÜRESEL YANGIN TAKİP SİSTEMİ

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) tarafından dünyada ortaya çıkan orman yangınları ve diğer yangınların uydular aracılığıyla eş zamanlı olarak takip edilebileceği “FIRMS (Yangın Bilgilendirme için Kaynak Yönetim Sistemi)” adlı bir haritalama sistemi kurulmuştur. Yangın bilgilendirme ve kaynak yönetimi sistemi olarak faaliyet gösteren CBS temelli bu veri tabanı, uyduları kullanarak dünyanın dört bir yanındaki orman yangınlarını ve diğer yangınları takip etmektedir. Harita; yeni başlayan, son 24 saatte meydana gelen ya da son bir haftada meydana gelen yangınlarla ilgili bilgi edinme imkânı sunmaktadır. Harita üzerinde yangın meydana gelen yerler kırmızı noktalar ile gösterilmektedir.

Ders İçi Çalışma

Afetlerin daha çok nüfusun kalabalık olduğu bölgelerde yoğunlaşmasının sebeplerinin neler olabileceğini açıklayınız.

  • Cevap: Nüfusun kalabalık olduğu bölgelerde afetlerin yoğunlaşmasının sebepleri arasında yüksek insan etkisi ve yoğun altyapı varlığı riski artırabilir.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 243 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!