Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 187

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 187 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 187

7. Aşağıda Türkiye’de nüfusun yoğun ve seyrek olduğu bazı alanlar verilmiştir. Bu alanları, nüfusunun yoğun ve seyrek olma durumuna göre eşleştirerek numaralarını noktalı alanlara yazınız.

  • Cevap:

C) Aşağıdaki açık uçlu soruların cevabını boş bırakılan alana yazınız.

8.  Dünya genelinde nüfusun düzenli dağılmadığı gözlenmektedir. Dünyanın bazı alanları sık nüfuslu iken I bazı alanları da seyrek nüfusludur. Örneğin Amazon Havzası, seyrek nüfuslu alanlardan birisidir. Amazon Havzası’nın seyrek nüfuslu olmasında…gibi faktörler etkili olmuştur.
Yukarıdaki paragrafta boş bırakılan alana neler yazılmalıdır?

  • Cevap: Zorlu doğal yaşam koşulları, ulaşımın güçlüğü ve ekonomik faaliyetlerin sınırlı olması.

9. Nüfus piramidinin tabanının geniş olması; çocuk nüfusun, doğum oranının ve nüfus artış hızının fazla | olduğunun; üst kısmının dar olması ise yaşlı nüfusun az, ortalama yaşam süresinin kısa olduğunun göstergesidir. Buna göre hangi ülkelere ait olan nüfus piramitlerinde, piramidin tabanının geniş olması beklenir?

  • Cevap: Genellikle gelişmekte olan ülkelerin nüfus piramitlerinde, yüksek doğum oranları ve çocuk nüfusunun fazlalığı nedeniyle tabanın geniş olması beklenir.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 187 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!