Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 180

“10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 180 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 180

Konuya Başlarken

Ülkeler, belirli dönemlerde, sınırları içinde ne kadar nüfusun bulunduğunu ve bu nüfusun ne gibi özelliklere sahip olduğunu tespit etme ihtiyacı duyar. Çünkü kalkınma ve yatırım planlarının yapılması, uygulanması için nüfusun yaş gruplarına dağılımı, cinsiyet durumu, eğitim durumu, iş kollarına dağılımı, kentsel ve kırsal oranı gibi yapısal özellikleri önemli verilerdir.

1. Türkiye’de nüfusun yapısal özelliklerinin bilinmesi, geleceğe dair planlamalarda ne gibi yararlar sağlar?

  • Cevap: Türkiye’de nüfusun yapısal özelliklerinin bilinmesi, eğitim, sağlık, ulaşım gibi birçok alanda daha etkili ve hedef odaklı politikaların belirlenmesine olanak tanır, böylece kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlar.

2. Türkiye’nin genç nüfus potansiyelinin giderek azalması, ileriki dönemlerde ne gibi sonuçlar doğurabilir?

  • Cevap: Türkiye’nin genç nüfus potansiyelinin azalması, ekonomik büyümeyi olumsuz etkileyebilir ve sosyal güvenlik sistemi üzerindeki yükün artmasına neden olabilir.

10. Sınıf Meb Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 180 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!