Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Ülkemizdeki suların sürdürülebilir kullanımı için nelerin yapılabileceğini sınıfta tartışınız.

“Ülkemizdeki suların sürdürülebilir kullanımı için nelerin yapılabileceğini sınıfta tartışınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Ülkemizdeki suların sürdürülebilir kullanımı için nelerin yapılabileceğini sınıfta tartışınız.

Soru: Ülkemizdeki suların sürdürülebilir kullanımı için nelerin yapılabileceğini sınıfta tartışınız.

  • Cevap: 

Ülkemizdeki suların sürdürülebilir kullanımı için nehir sistemlerinin doğal ağ bağlantıları korunmalı, akarsuların minimum su akışı sürdürülmelidir; nehir kıyılarının ve nehir yataklarının erozyonu önlenmelidir; ve su kaynaklarındaki organik ve kimyasal yükler kontrol edilmeli ve izlenmelidir. Su sistemlerinin kendisine rağmen, kara, hava, jeoloji, ekosistem, mineraller, enerji, kum, ormanlar, yaban hayatı, balıklar gibi diğer kaynaklar su bölgesinde bilinmeli ve korunmalıdır. Doğal çevredeki ekolojik entegrasyonu korumak ve tüm bu kaynakları uzun süre kullanmak için su bölgesi üzerindeki insani gelişme etkileri analiz edilmelidir. Ayrıca, iklim değişikliği su sistemlerini, su miktarını ve kalite kontrolünü etkilemekten dolayı ve biyolojik çeşitlilik ve habitatın korunması su kaynakları yönetimi planlarında ele alınmalıdır.

10. Sınıf Coğrafya Yıldırım Yayınları Sayfa 101 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!