Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Öğrencilerden hangilerinin yorumu doğrudur?

“Öğrencilerden hangilerinin yorumu doğrudur?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Öğrencilerden hangilerinin yorumu doğrudur?

Soru:

Bir sınıfta üç öğrenci aşağıdaki metni okuyarak yorumlarda bulunmuşlardır.

“Gelişmiş ülkelerde coğrafya, fiziki ve beşerî ortamı, aralarındaki etkileşimlerle birlikte, insan yararına inceleyen ve bu yolla insanın doğadan en üst düzeyde istifade etmesini sağlayan bir bilim dalı olarak algılanmaktadır. Buna karşın bazı gelişmekte ve geri kalmış ülkelerde ise coğrafya, sadece dağ ve nehir adları ile ülke başkentlerini ezberlettiren bir sosyal bilim olarak ele alınmaktadır. Coğrafyanın bu çağ dışı şekliyle ele alınması, bu ülkelerde beşerî, ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel gelişme yönünden çok büyük dezavantajlara neden olmaktadır.”
Ahmet: Bence coğrafya biliminin içeriği görecelidir. Coğrafyayı doğru yorumlayanlar yalnızca gelişmiş ülkelerdir.
Neşe: Bir bilimin içeriği değişmez. Coğrafyanın öğretim şekli, ülkelere göre değişebilir ancak coğrafya öğretim şekli gelişmişliğin nedeni değil sonucudur.
Ayşe: Bence de bir bilimin içeriği değişmez ancak bir bilimin öğretiminde farklılık olması eğitim politikalarından ve bilimin farklı yorumlanmasından kaynaklanabilir.
Öğrencilerden hangilerinin yorumu doğrudur?
A) Yalnız Ahmet
B) Yalnız Neşe
C) Yalnız Ayşe
D) Ahmet ve Neşe
E) Neşe ve Ayşe

  • Cevap: E

9. Sınıf Coğrafya Gün Yayınları Sayfa 28 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap