Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı İnsanın Doğayı Kullanması Cevapları

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite Çevre ve Toplum Sayfa 192, 193, 194 İnsanın Doğayı Kullanması Etkinlik Soruları ve Cevapları

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı İnsanın Doğayı Kullanması Cevapları

 İnsanın Doğayı Kullanması

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

Çevrenizde tarım ve ulaşım amacıyla doğadan nasıl yararlanıldığını araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Doğal çevre insanların temel ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Doğa, insanın hayatına devam edebilmesi için gerekli şartların olgunlaşmasıyla hazır hale gelmektedir. Çevremizde tarım ve ulaşım ihtiyaçları amacıyla doğadan yararlanılmaktadır. Böylece şehirler kurulmakta ve yeni yerleşim yerleri belirlenmektedir. Tarım faaliyetlerinin gerçekleşmesi için iklim, yeryüzü şekilleri ve toprak özellikleri bakımından doğada en uygun yer seçilmektedir. Ulaşımda da kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve demir yolu gibi alternatiflerle doğada uygun alanlar seçilmekte ve insanlar bir yerden başka bir yere gidebilmektedir. Böylece insanlar doğadan istediği gibi yararlanmakta ama doğaya zarar vermeden hayatlarına devam etmek zorundadır.

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı

Yakın çevrenizde köprü, tünel, viyadük vb. projelerden birinin bulunduğu yere bir gezi düzenleyiniz. Bu tür bir alanda insanın doğadan yararlanma biçimini inceleyiniz. İzlenimlerinizi, elde ettiğiniz bilgileri ve çektiğiniz fotoğrafları sınıfta sergileyiniz.

  • Cevap: Köprüler ya böyle bir kıyıdan öteki kıyıya geçmek için ya da turistik yerlerde geziler için kullanılabilir. Bu bakımdan her yönlü işlevleri vardır diyebiliriz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Fersa Yayınları Sayfa 192, 193, 194 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap