Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Bölge ve Sınırları Cevapları

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite Bölgeler ve Ülkeler Sayfa 184, 185 Bölge ve Sınırları Etkinlik Soruları ve Cevapları

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Bölge ve Sınırları Cevapları

Bölge ve Sınırları

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

Siyasi bölgelerin sınırlarının nasıl oluştuğunu araştırınız. Bu konuda elde ettiğiniz bilgileri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Coğrafi sınırlar, doğal olarak meydana gelen sınırlardır. Siyasi bölgelerde de bazı özellikler öne çıkarak sınırlar belli olmaktadır. Siyasi, sosyal, kültürel ve coğrafi nedenlerden dolayı siyasi bölgelerin sınırları belirlenmektedir. Olağanüstü durumlarda ise acil müdahale gerektiren olaylar siyasi bölgelerin belirlenmesinde de etkili olmaktadır. Bölge sınırları zamanla değişebilir. Siyasi bölgelerin sınırları, doğal etkenler ve beşeri etkenlerle oluşmaktadır. İdari olarak bir yerin devlete bağlılığı bir bölgenin siyasi sınırlarını oluşturmaktadır. Siyasi bölgeler, insanların faaliyet alanlarına göre de değişmektedir. ticari faaliyetler, ekonomik faaliyetler, coğrafi etkenlerden olarak iklim, yeryüzü şekilleri ve toprak özellikleri de bölge sınırlarının belirlenmesinde etkili olmaktadır.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Fersa Yayınları Sayfa 184, 185 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap