Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Atmosfer ve Hava Olayları Cevapları

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite  Doğal Sistemler Sayfa 71, 72, 73, 74 Atmosfer ve Hava Olayları Etkinlik Soruları ve Cevapları

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Atmosfer ve Hava Olayları Cevapları

Atmosfer ve Hava Olayları

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

Yeryüzünde yaşamın gerçekleşmesine atmosferin ne gibi katkıları olduğunu araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri defterinize yazınız.

  • Cevap: Atmosfer, çeşitli gaz katmanlarından meydana gelen bir yapıdır. Dünyada hava olaylarının, iklim faaliyetlerinin devam edebilmesi, canlılık faaliyetlerinin gerçekleşmesi, doğal denge ve döngülerin oluşması atmosferin varlığına bağlı olarak gerçekleşmektedir. Yeryüzünde yaşamın gerçekleşmesine atmosferin katkıları vardır. Bu katkılar ısı, sıcaklık, nem, basınç gibi fiziksel etkenlerin meydana gelmesiyle doğal denge ve döngülerin oluşmasında etkili olmaktadır. Atmosfer çeşitli katmanlardan meydana gelmektedir. Bu katmanların farklı farklı özellikleri bulunmaktadır. Atmosferin varlığı yer çekimini de dengelemektedir. Atmosfer, çeşitli gaz katmanlarından oluştuğu gibi gaz moleküllerinden de oluşur. Oksijen, karbondioksit, azot gibi molekül gazlar da atmosferde bulunmaktadır.

Sizce fotoğraflardaki hava olayları yaşamınızı nasıl etkilemektedir? Bu konudaki düşüncelerinizi sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Olumsuz hava koşulları ulaşımı ve sağlığımızı olumsuz yönde etkiler.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Fersa Yayınları Sayfa 71, 72, 73, 74 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap