Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 69

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 69 Cevapları Tutku Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 69

1. Günlük hayatta insanlar haritalara niçin ihtiyaç duyarlar? Açıklayınız.

  • Cevap: Haritalar hayatımızı kolaylaştıran yardımcılardır. Bir yere ulaşmak veya bir yer hakkında bilgi almak istediğimizde haritalar bizim kılavuzumuz olur. Böylece kolayca zahmetsizce istenilen bilgiye ulaşmamızı sağlar. Bu haliyle harita, insandan haritayı üreten kartograf insana harita kullanıcısı yer referanslı bilgi aktaran, genel olarak basılı bir iletişim aracıdır.

2. Haritalar günlük ve sosyal yaşantınızda size ne gibi kolaylıklar sağlıyor? Belirtiniz.

  • Cevap: Bir yere ulaşmak veya bir yer hakkında bilgi almak istediğimde ya da ilerde gitmeyi çok istediğim bir ülkeyi merak ettiğimde nerede olduğunu haritayı açıp hemen bilebiliyorum.

3. Cep telefonu, bilgisayar ya da tabletinizde haritalarla ilgili uygulamaları hangi amaçlarla kullanıyorsunuz? Açıklayınız.

  • Cevap: Yön bulurken ya da daha çok bir mekanı ya da bir yeri hemen rahatça bulmak için kullanmaktayım.

1. Aşağıdaki haritada 19 Mayıs Üniversitesi Kurupelit Yerleşkesi gösterilmiştir. Haritayı kapatarak metni dikkatlice okuyunuz.

  • Cevap:

2. Okuduğunuz metne göre Kurupelit Kampüsü’nün yerleşme planını hayalinizde canlandırmaya çalışınız.

  • Cevap:

3. Haritayı açtıktan sonra hayalinizde canlandırdığınız yerleşme planı ile haritayı karşılaştırarak farklılıkları belirleyiniz.

  • Cevap: Çok bir fark belirleyemedim. Benzer şeyler canlandı gözümde.

4. İnsanlar niçin harita kullanmaya ihtiyaç duymuşlardır? Yorumlayınız.

  • Cevap: Çünkü Haritalar hayatımızı kolaylaştıran yardımcılardır. Bir yere ulaşmak veya bir yer hakkında bilgi almak istediğimizde haritalar bizim kılavuzumuz olur. Böylece kolayca zahmetsizce istenilen bilgiye ulaşmamızı sağlar. Bu haliyle harita, insandan haritayı üreten kartograf insana harita kullanıcısı yer referanslı bilgi aktaran, genel olarak basılı bir iletişim aracıdır.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap