Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları Gün Yayınları

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 14 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları Gün Yayınları

Etkinlik

Aşağıdaki fotoğrafları inceleyerek insan ve doğa arasındaki etkileşimi yorumlayınız. Vardığınız sonuçları sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Doğa ve insan aslında birbirinden ayrılması mümkün olmayan bir zincir gibidir. İkisinin de yaşamını sürdürebilmesi için birbirine ihtiyacı vardır. Gerek insan doğayı kirletmeyerek doğaya iyi bakarak hem doğanın nefes almasını sağlayarak hem de kendisinin temiz hava solumasını sağlayarak doğaya iyi gelebilir. Birinci, ikinci ve üçüncü fotoğraflarda doğayla uyumlu yaşayan insanın doğadan kazandıkları var. Örneğin birinci fotoğrafta insanlar çok güzel bir yerde yaşamaktadır. İkinci fotoğrafta geçim kaynağı olarak görüyoruz. Üçüncü fotoğrafta ise barajlar sayesinde su ihtiyacımızın nasıl karşılandığını görüyoruz. Alttaki fotoğraflara geçtiğimizde ise birinci ve ikinci fotoğrafta doğayla uyumu olmayan yapıların insanlara nasıl zarar verdiğine tanık oluyoruz.

Siz de insanın doğaya etkisine farklı örnekler veriniz.

  • Cevap: İnsan doğayı kendi çıkarları için kendi yaşamı uğruna değiştirmeye ve yok etmeye kalkmaktadır. Buna örnek olarak ise barajların yapılmasını ormanların yok edilmeye çalışılmasını söyleyebiliriz.

İnsanın doğa üzerindeki etkisi

➢ Barajlar,
➢Hidroelektrik santralleri,
➢Rüzgar Enerjisi,
➢Set Gölleri,
➢Yaylaların kullanımı.

9. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap