Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Uluslararası Ticaret Cevapları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları 3. Ünite Bölgeler ve Ülkeler Sayfa 211, 212, 213, 214, 215 Uluslararası Ticaret Etkinlik Soruları ve Cevapları

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Uluslararası Ticaret  Cevapları

Uluslararası Ticaret

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 211 Cevabı

Ticaretin gelişmesi hangi koşullara bağlıdır? Araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Ticaret, bir ülkenin kalkınması için gereken en önemli ekonomik faaliyetlerden biridir. Ticaret, temelde bir tür alışveriş işine dayanır. İri hacimli veya küçük hacimli her türlü mal takası veya alışveriş olayı ticarete girer. Ülkede ticaretin gelişmesi için, öncelikle ticareti yapılacak malların satılacağı yerler, yani “pazarlar” belirlenmelidir. Dünyanın en iyi ürünü yanlış pazarda satılırsa bu durum kar getirmeyecektir. Aynı şekilde pazar yerini belirlerken tüketicileri, sosyal yaşamlarını, mali güçlerini ve ihtiyaçlarını da hesaba katmalıyız.

Sizce ticaret nasıl ortaya çıkmıştır?

  • Cevap: Ticaret, denizci olan Fenikelilerle başladı. Ülke dışı ticareti emniyet altına almak için 5. yüzyılda Romalılar tarafından harekete geçildi. 11. yüzyıldan itibaren ticarette yenilik kendisini iyice gösterdi. İtalyan kıyı şehirleri gemilerle ülkeler arası ticaret yapmaya başladılar. İpek yolu, ticaretin can damarı oldu. Bu yol üzerindeki ülkeler zenginleştiler.

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 215 Cevabı

Aşağıda belirtilen ülke isimlerini noktalı, yerlere örneğe uygun olarak yazınız.

  • Cevap

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 211, 212, 213, 214, 215 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap