Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Türkiye’nin Ekonomi Politikaları Cevapları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları 2. Ünite Beşeri Sistemler Sayfa 104, 105, 106 Türkiye’nin Ekonomi Politikaları Etkinlik Soruları ve Cevapları

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Türkiye’nin Ekonomi Politikaları Cevapları

Türkiye’nin Ekonomi Politikaları

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı

Ailenizin bütün geliri size verilseydi ve aileyi sizin geçindirmeniz istenseydi, ailenizi nasıl geçindirirdiniz? Bu konudaki düşüncelerinizi 50 sözcüğü geçmeyecek bir metin hâlinde hazırlayınız. Yazdıklarınızı sınıfta okuduktan sonra ürün dosyanızda saklayınız.

  • Cevap: Ailemi geçindirmem istenseydi öncelikle bunu bir plan ve program çevresinde yapardım. Tasarruf tedbirleri alır israftan ve lüksten kaçınırdım. Eve gerekli olan malzemeleri alırdım. Günlük, haftalık ve aylık harcamalar ile geliri mi karşılaştırıp ona göre harcama yapardım. Para kazanmanın ne kadar zor ve para harcamanın ne kadar kolay olduğunu bildiğim için paramı harcarken çok dikkatli olurdum.

Bir ülkenin ekonomisini yönetmek için bazı yasalar çıkarmak gerekli midir? Neden?

  • Cevap: Bir ülkenin ekonomisini yönetmek için bazı yasalar çıkarmak gereklidir. Ülkenin ekonomik anlamda sorunlar yaşamaması için bu yasalar gereklidir. Aynı zamanda ekonomi yönetiminde, görev ve yetkileri yasalar ile tanımlanmış kurumlar vardır. Bu kurumlar gerektiğinde ekonomik sorunlar yaşanmaması adına müdahalelerde bulunabilirler.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 104, 105, 106 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap