Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Türkiye Ekonomisi Sektörel Dağılımı Cevapları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları 2. Ünite Beşeri Sistemler Sayfa 107, 108, 109 Türkiye Ekonomisi Sektörel Dağılımı Etkinlik Soruları ve Cevapları

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Türkiye Ekonomisi Sektörel Dağılımı Cevapları

Türkiye Ekonomisi Sektörel Dağılımı

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı

Sizce iklimin Türkiye ekonomisine ne gibi etkileri vardır?

  • Cevap: Bir ülkede yaşayan iklim o ülkenin ekonomisini doğrudan etkiler. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Kuzey yarım kürede bulunan Türkiye’de sıcak ve soğuk iklim kuşakları arasında gerçekleşen üç farklı iklim tipi görülmektedir. Bu iklimler kuzey ve güney coğrafyalarıyla birlikte doğu ve batı coğrafyalarında farklılık göstermektedir. Türkiye’de görülen iklimler, Karadeniz İklimi, Akdeniz İklimi, Karasal İklim olarak görülmektedir. İklimin Türkiye ekonomisi üzerinde de etkisi bulunmaktadır. İklim, toprak özellikleri, bitki örtüsü üzerinde etkili olduğu için Türkiye’nin tarıma dayalı olan ekonomik kaynaklarında doğrudan etkili olmaktadır. Tarımın gelişmesi, toprak özellikleri, yeryüzü şekilleri, bitki örtüsü ve su kaynaklarına bağlı olduğundan iklime de bağlı olarak değişmektedir. İklimin ülkemizin ekonomisini nasıl etkilediğini bu şekilde ele almaya çalıştık.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 107, 108, 109 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap