Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Küresel Çevre Sorunlarının Ortaya Çıkması ve Yayılması Cevapları

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları 4. Ünite Çevre ve Toplum Sayfa 263, 264, 265  Küresel Çevre Sorunlarının Ortaya Çıkması ve Yayılması Etkinlik Soruları ve Cevapları

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Küresel Çevre Sorunlarının Ortaya Çıkması ve Yayılması Cevapları

Küresel Çevre Sorunlarının Ortaya Çıkması ve Yayılması

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 263  Cevabı

Küresel Çevre Sorunlarının Ortaya Çıkması ve Yayılması Sizce, gelecekte ne tür küresel çevre sorunları yaşanacaktır?

  • Cevap: İnsanların çevre üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı küresel çevre sorunları yaşanmaktadır. Günümüzde var olan çevre sorunlarının gelecekte bir hayli fazlalaşacağını düşünüyorum. İklim değişikliği, mevsimlerin bozulması, bitki örtüsünün yok olması, su kaynaklarının yok olması, denizlerin ve okyanusların seviyesinin yükselmesi, bazı karaların sular altında kalması ve canlı yaşamının sona erme tehlikesiyle karşı karşıya kalması yaşanabilecek sorunlardandır.

11. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 265 Cevabı

a) Hangi tür atıkların çevreye ne tür zararlar verdiğini,
b) Atıkların bu zararlarından nasıl korunacağını,
c) Geri dönüşümün çevreyi korumaya
Etkilerini içeren bir metin hazırlayınız. Hazırladığınız metni sınıfta sununuz.

  • Cevap:

İnsan sağlığı açısından temizlik son derece önemlidir. Çünkü sağlık, temizlik üzerine kuruludur. Temizliğin olmadığı yerde sağlıklı yaşamaktan söz edilemez. Temizliğin sağlanması da kişisel ve çevresel olarak ikiye ayrılır. Kişisel temizlik kişinin kendi öz benliği için yapacağı fiziksel temizliktir.

Çevre temizliği ise insanların çevrelerini temiz kullanmasıyla sağlanır. Eğer bu sağlanamazsa kirlilik oluşur. Çevre kirliliği ise bütün insanlığı ve beraberinde dünyayı tehdit eder. Çevre kirliliği, birçok açıdan gerçekleşir.

Hava kirliliği, su kirliliği, gürültü kirliliği, ışık kirliliği, ses kirliliği çevre kirliliklerinden bazılarıdır. Bu kirlilikler topyekun çevre kirliliğini oluşturur. Çevrenin temiz tutulması, bu farkındalığın sağlanması ve önlemler alınması her şeyde olduğu gibi yine insanların elindedir.

İnsanlar isterlerse çevre kirliliğini önleyebilirler. Bu evlerimizde mutfaklarımızdan başlayan bir serüven olarak odalarımıza yayılan ve orada oturduğumuz site, sokak, mahalleye yayılan ve ilçe kültürü haline gelip şehrin adını ön plana çıkaran ve ülkeyi etkileyen ve dünyanın havasını değiştiren bir hareket olabilir.

Mutfakta çöplerin geri dönüşüme uygun istiflenmesi, o çöplerin buna uygun toplanması ve tesislere taşınması, tesislerde işlenmesi ve geri dönüşümün sağlanması hem ülke enerji ve ekonomi politikalarına hem de aile bütçesine oldukça yararlıdır. En ufak temizlik hareketleri, çok büyük ve etkili sonuçlar alınabilen olaylara bu bilinçle dönüşebilmektedir.

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Cevapları Gün Yayınları Sayfa 263, 264, 265 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Coğrafya Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap