Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 229 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 229 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 229 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 229 Cevabı

1. Aşağıda, Güney Amerika ülkelerinden biri olan Kolombiya’nın 2010 yılına ait arazi kullanım haritası verilmiştir. Bu ülkede arazinin hangi amaçlarla kullanıldığını arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap:

2. Aşağıdaki fotoğrafta ise Kolombiya’nın güney kesimlerinde yer alan Amazon ormanlarının, tarım alanı açmak için nasıl tahrip edildiği gösterilmiştir. Buna göre önümüzdeki yıllarda Kolombiya’nın arazi kullanım haritasının nasıl değişeceği konusunda arkadaşlarınızla beyin fırtınası yapınız.

  • Cevap: Kolombiya’da yeşil alanlar çok azalacak, yeşil ile gösterilen yerler yerine çölleşmeden dolayı farklı renkli alanların artacağını söyleyebiliriz.
Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap