Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı

Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde doğal kaynakların kullanımına ya da doğal kaynaklardan gelebilecek tehlikelerden korunmaya yönelik uygulamalardan doğal çevre nasıl etkilenmiştir? Ülkemizde yaygın görülen afetleri de düşündüğünüzde bu tip uygulamalar ülkemizde de yapılabilir mi? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Günümüzde ismi Hollanda’yla özdeşleşen polderler hâlâ yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle yağışlı dönemlerde nehirlerin fazla suları polder kanallarında biriktiriliyor ve gelgit alçalması esnasında sular Kuzey Denizi’ne pompalanıyor. Bizim ülkemizde de yapılabilir. Akarsu yataklarına müdahale edilirse seller önlenebilir.
Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap