Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Oğuz KIRDAR tarafından 283 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 218 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

11. Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı

Aşağıdaki tabloda Dünya Bankasının 2013 yılı verilerine göre bazı ülkelerde elektrik enerjisi üretiminde kullanılan kaynakların oranları gösterilmiştir. Tabloyu inceleyerek her bir ülkede elektrik enerjisi üretiminde en çok kullanılan doğal kaynağı belirleyiniz. Ülkelerin fiziki coğrafya özelliklerini de göz önünde bulundurarak bu kaynakların neden o ülkede yaygın olarak kullanıldığını arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Her ülkenin kendisine göre, ekonomik kaynaklarını tam ve etkin bir biçimde kullanmasına bağlı olarak ulaşabileceği bir üretim düzeyi vardır. Yukarıda sıralı ülkeler de kendi coğrafyalarında bulunan ham madde ve bölgelerinin yer altı zenginliğine göre enerji ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanları görürüz. Mesela petrol zengini ülkeler petrolden rüzgar gibi yenilenebilir kaynakların çok olduğu ülkeler rüzgar enerjisini ağırlı olarak kullanmaktadır.
Coğrafya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap